Firma, która proponuje kandydatom jasną ścieżkę rozwoju to idealne miejsce pracy dla osób, które chcą się rozwijać i planują związać się z daną organizacją na dłużej. Jak zaplanować odpowiednią ścieżkę kariery pracownika? Warto wziąć przykład Traffit Pathways – projekt firmy został nagrodzony w pierwszej edycji konkursu People Innovation.
Jasna ścieżka rozwoju pracownika
Stabilna umowa i satysfakcjonujące zarobki są dla kandydatów istotne podczas szukania zatrudnienia, jednak coraz większe znaczenie dla osób ubiegających się o zatrudnienie ma jasna ścieżka rozwoju pracownika w danej organizacji. Jak zaplanować karierę na oferowanym stanowisku? Firmy powinny dokładnie sprecyzować etapy rozwoju i umożliwić pracownikom wspinanie się po poszczególnych szczeblach kariery. W przeciwnym razie mogą być narażeni na fale zwolnień i utratę wyszkolonych pracowników, którzy z powodu braku perspektyw rozwoju zdecydują się na zmianę miejsca pracy. Umożliwienie odpowiedniego rozwoju pracowników zagwarantuje wzrost wyników całej organizacji.
Jak zaplanować karierę pracownikom danej organizacji?
Każdemu pracodawcy powinno zależeć na wyszkolonym personelu, który czerpie satysfakcję z możliwości awansu i podnoszenia własnych kwalifikacji. Jak zaplanować ścieżkę kariery w danej organizacji? Warto wziąć przykład z najlepszych! Traffit Pathway to firma, której projekt HR zajął drugie miejsce podczas pierwszej edycji konkursu People Innovation.
II miejsce konkursu People Innovation
Czym przedstawiony pomysł wyróżnił się na tle innych zgłoszeń? Koncepcją projektu zorganizowanego przez Anikę Osmólską, która w firmie pełni rolę People and Culture Managera zakładała, że indywidualny wzrost pracowników wiążę się ze wzrostem całej organizacji, co w konsekwencji – daje lepsze wyniki i jest korzystne dla obu stron.
Co było celem podjętych działań i jakie korzyści przyniósł projekt „Ścieżka kariery z Traffit Pathways”? Pobierz e-book People Innovation i sprawdź szczegółowe informacje dotyczące nagrodzonych działań.
Założenia nagrodzonego projektu HR
W firmie Traffit szybki rozwój jest możliwy bez stałego powiększania zespołu i zatrudniania nowych pracowników. Jak to możliwe? Otóż organizacja inwestuje w kompetencje pracowników. Celem projektu było jasne określenie ścieżki kariery każdego członka organizacji, w której nie ma miejsca na dyskryminacje. W Traffit wszyscy są równo traktowani i mają takie same szanse na awans w strukturach firmy. Liczą się kompetencje, zaangażowanie i osiągane rezultaty pracy, a nie płeć, rasa czy orientacja.
Jakie są rezultaty projektu?
Efekty są widoczne w liczbach: w ciągu 7 miesięcy w firmie przeprowadzono 25 awansów i odnotowano wzrost do 166 procent pracowników polecających firmę jako przyjazne miejsce pracy. Teraz zatrudnione w organizacji osoby mają poczucie, że same decydują o swoim rozwoju, a możliwości awansu leżą w ich rękach. To bardzo mobilizujące i budujące, że w firmie, w której znaleźli zatrudnienie, mogą liczyć na udaną karierę zawodową. Im więcej szans na rozwój w danej organizacji, tym większe prawdopodobieństwo, że pracownicy będą chcieli związać się z firmą na dłużej.